-- ?? --

Wędrowny barbarzyńca-poeta, którego imię nie ma znaczenia

Description:

Nietrudno dostrzec sylwetkę Naszego Barbarzyńcy w tłumie szarych obywateli miasta Sandpoint. Nie odbiega on od znakomicie znanych standardów swego rzemiosła – wysoki, umięśniony, okrywający się zbroją skórzaną i trzymający w gotowości wielki miecz – poważny, półtorametrowy argument w każdej kłótni. Długie, czarne włosy wydają się nie mieć z grzebieniem przyjemności od zamierzchłych czasów. Dłonie zaś, co od pierwszego… przyjrzenia rzuca się w oczy, są miejscami poplamione… atramentem. I to spojrzenie. Każda, przypadkowo napotkana osoba uznałaby przenikliwe, całkiem inteligentne spojrzenie Naszego Bohatera za wręcz sprzeniewierzenie się tradycjom barbarzyńskim.

Co uważniejszy obserwator z pewnością dojrzy przypasane po jego lewicy kartki papieru. Prawdziwym zamiłowaniem i sensem istnienia Naszego Bohatera jest bowiem kronikarstwo. W swoich podróżach nie rozstaje się z piórem i zwojami papieru, skrzętnie notując dokonania szlachetnych bohaterów, których napotka na swej drodze… odpowiednio ubarwiając opowieści. Sam pozostaje wielką zagadką – nigdy jeszcze nie przedstawił swojego imienia, zachowując anonimowość i wręcz narzucając swoim towarzyszom konieczność dokonywania wielkich czynów – samemu starając się zawsze dopomóc w walce (i po cichu liczyć na chwalebną, godną uwiecznienia śmierć któregoś z towarzyszy…).

W jednej chwili z zamyślonego, owładniętego szałem tworzenia kronikarza może stać się ryczącą maszyną owładniętą… szałem. Nikt nie powinien bowiem przeszkadzać barbarzyńcy. A już zwłaszcza wtedy, gdy pisze dzieło swojego życia.

Bio:

Czy ktoś wie kim był? Zapewne tylko On sam, choć z pewnością może być sumą swoich spisanych historii (biorąc poprawkę na nieco ubarwione opisy…), w których zawsze brał udział. Czynny udział. Nic, jak twierdzi, nie może być bardziej prawdziwe od tego, co sam zobaczyłeś na własne oczy. Koloryzując zaś, sam tworzy historię świata, która będzie traktowana w przyszłości jako jedyna i prawdziwa. Być może. A przynajmniej w to wierzy.

-- ?? --

Rise of the Runelords Tafit