"Rain" Tamarie

Siostra Miecza

Description:

Jej fioletowe oczy potrafią przekonać ludzi do jej racji. Jest ona odrobinę szersza w ramionach niż przeciętna pół-elfka wymachująca mieczem. Jasnobrązowe włosy sięgają jej do bioder. Gdy nie spodziewa się walki, nosi je rozpuszczone, natomiast czy jej oczekuje – plecie włosy w warkocz. Jej ruchy, nawet w pancerzu, są pełne wdzięku i gracji. Jest wyposażona w swój półtoraręczny miecz oraz kuszę, a w dłoni trzyma stalową tarczę. . Gdy nie wybiera się na bitwę, chodzi w najzwyklejszych ubraniach, które noszą osoby klasy wyższej, co jest dla niej przekleństwem, ponieważ nie potrafi założyć tych “obdartych” ciuchów zwykłych ludzi. Towarzyszy jej wierny przyjaciel – koń, z którym bardzo rzadko się rozstaje na dłużej, niż 24 godziny. Charakteryzuje ją niski głos oraz zamiłowanie do deszczowej pogody, dlatego mówią na nią “Rain”.

Bio:

Tamarie wychowała się w ubogiej rodzinie szlacheckiej. Jej rodzice od początku wiedzieli, że nie będzie z niej delikatna dama dworu. Od najmłodszych lat chciała być rycerzem, więc walka na miecze nie była jej w dzieciństwie obca. Ojciec, mając już plany związane ze swoją córką, zagroził jej, że jeśli wstąpi to jakiegoś zakonu, to pozbawi ją tytułu i spadku.

W wieku 12 lat spotkała Varrela, całego brudnego od błota i krwi wypływającej z krwawiących ran i poszarpanym ubraniu. Ledwo żył. Widać było, że uciekał przed kimś… Lub przed czymś sądząc po ranach. Akurat nikogo nie było w domu, więc przeniosła go po kryjomu do swojego pokoju. Oczyściła mu rany, obmyła z brudu i zaschniętej krwi, i dała mu szaty swojego ojca. Zajmowała się nim przez tydzień trzymając pokój “pod kluczem”. W tym czasie się zaprzyjaźnili. “Rain” groziło coś gorszego, niż tylko ochrzan od ojca za to, że pomaga obcym. Po tygodniu pozwoliła Varrelowi wyjść, natomiast ona zakupiła nową cięciwę na jego łuk. Jej nowy przyjaciel obiecał jej, że się w jakiś sposób odwdzięczy ponieważ uratowała mu życie, oraz że będzie pisać do niej listy.

Gdy miała 15 lat, stoczyła pojedynek z mężczyzna, który był znacznie starszy i silniejszy od niej. Chociaż przegrała, to zdążyła mu zagrozić kilkoma sytuacjami, przez co obserwujący całe zdarzenie Zakon Miecza zwrócił na nią uwagę. Szkoląc się w tym zakonie nabrała odpowiedniego doświadczenia, aby iść pomagać słabszym i biedniejszym. Była najzdolniejszą adeptką sztuki wojennej ze wszystkich nowo przyjętych, co umożliwiło jej szybkie dotarcie na szczyt. W czasie nauki dowiedziała się, że ojciec wysłał swoją straż, aby zabrać swoją córkę z Zakonu, co im się nie udało. Wyszkoleni już rycerze bronili wejścia w taki sposób, że uniemożliwili im nawet zbliżenie się do niej. Wtedy właśnie dowiedziała się o planach ojca – chciał jej użyć jako karty przetargowej. Za córkę miał otrzymać kilkanaście tysięcy sztuk złota oraz ziemię na własność. Wtedy Tamarie obiecała sobie, że nie pozwoli swojemu ojcu żyć za to, że nie dał jej prawa wyboru.

Gdy skończyła kurs, otrzymała miecz półtoraręczny, lancę, kuszę, pancerz, tarczę oraz konia na własność. Niewiele osób kończyło niekończące się treningi walki w pięć lat, a każdy, kto je ukończył, dostawał nagrodę w postaci broni i pancerza, z którymi może wyruszyć w świat.

Aż dziwne, że kobieta, a w dodatku półelfka, zaszła tak daleko.

"Rain" Tamarie

Rise of the Runelords Deiv